Klikkaa vasemmalla olevaa yhdistyksen linkkiä, niin saat esille kyseisen yhdistysten kotisivut.

YHDISTYSTEN YHTEYSTIEDOT

Grafinet ry:n Seniorit
puhj. Tarja Kokkonen, puh. 040-829 4489
tarja.kokkonen@pp2.inet.fi

Haagan Eläkkeensaajat ry
puhj. ja sihteeri Pertti Hyvärinen, puh. 050-371 4409
pertti@perttihyvarinen.fi

Helsingin Eläkkeensaajat ry 
puhj. Raili Wallenius, puh. 0500 609070
wallenius.raili@pp.inet.fi
sihteeri Maija Riutsola, puh. 050 330 8392
maija.riutsola@gmail.com

Helsingin Kirjatyöntekijäin Torstai- Iltapäiväkerho ry
puhj. Olavi Rasi, puh 044 512 3321
olli.n.rasi@gmail.com
sihteeri Erkki Aalle, 050 599 2490
erkki.aalle@luukku.com

Itä-Helsingin Eläkkeensaajat ry
puhj. Lahja Sjöblom, puh: 050 587 4200
lala.sjoblom@gmail.com
sihteeri Erja Repo, puh. 0400 475 437
repo.erja@gmail.com
Yhdistys kokoontuu keskiviikkoisin 9.1.2019 lähtien Mikaelin kirkon seurakuntasalissa klo 10-12. Osoite on Emännänpolku 1, 00940 Helsinki.

Kannelmäen Eläkkeensaajat ry
puhj. Esa Luomala, puh. 040-507 7315
luomala1@gmail.com
sihteeri Ulla Rainio, puh. 040-767 5917
ulla@rainio.fi

Maunulan Seudun Eläkkeensaajat ry 
puhj. ja sihteeri Matti Kaskenaho, puh. 050-308 2494
raimokaskenaho@outlook.com
sihteeri Pirkko Venäläinen, 0400 908600
pirkkovenalainen@hotmail.com

Me Eläkkeensaajat MES ry
puhj. Sirkka-Liisa Skriko, puh. 0500 190 799
sirkka.skriko@hotmail.com
siht. Olavi Nurminen, puh. 040-503 3065
ola.nurminen@kolumbus.fi

Myllypuron Eläkkeensaajat ry
puhj. Irma Marttila, puh. 050 338 3748
irma.marttila@hotmail.fi
sihteeri Tuovi Sivonen, puh. 050 413 3941
tuovi.sivonen@gmail.com

Oulunkylän Eläkkeensaajat ry
puhj. Antti Karila, puh. 050-462 6302
karilaantti@gmail.com
sihteeri Tuulikki Lepomäki-Lahtinen, puh. 040 592 1444
marlep4@saunalahti.fi

Pasilan Eläkkeensaajat ry
puhj. Raija Hukkamäki, puh. 0400-416 322
raija.hukkamaki@gmail.com
sihteeri Armi Vikstedt, 050 541 3167
armi.vikstedt@gmail.com

Pitäjänmäen Eläkkeensaajat ry
puhj. Eeva-Sisko Artell, puh. 040 7007 739
est.artell@gmail.com
sihteeri Leena-Maija Tuominen, puh. 050 467 6551
tuominenlm@gmail.com

Puistolan Eläkkeensaajat ry 
puhj. Terttu Ulander, puh. 040 778 9460
ulanderterttu74@gmail.com
sihteeri Päivi Lehtonen-Kettunen, puh.050-543 5332
lehtonenkettunen@gmail.com

Postin Helsingin seudun Eläkkeensaajat ry
puhj. Veli Hynninen, puh. 050-384 9074
veli.j.hynninen@gmail.com
sihteeri Kirsti Lainela, puh. 0400-453 283

Roihuvuoren Eläkkeensaajat ry
puhj. Veijo Lehto, puh. 0500-404 223
veijo.j.lehto@gmail.com
sihteeri Paavo Salakka, puh. 050- 364 0281
paavo.salakka@gmail.com

Tapanilan Eläkkeensaajat ry
puhj.Irmeli Mäenpää, puh. 050- 386 3346
irmeli.maenpaa@gmail.com
sihteeri Marja-Liisa Nurmi, puh.050-323 4012
marja.nurmi@elisanet.fi

Töölön Eläkkeensaajat ry
puhj. Kaija Litja-Acanal, puh. 050-556 7290
kaijalitjaacanal@hotmail.com

Valtion Eläkkeensaajat VES-Helsinki ry
puhj. Pirkko Huhtakallio, puh. 040-050 4379
pirkko.h.huhtakallio@gmail.com
sihteeri Iris Tapanen, puh. 040 522 1397
iris.tapanen@gmail.com

Valtion eläkkeensaajat kokoontuu jokaisen kuukauden ensimmäisenä keskiviikkona
klo 13.00 Kampin palvelukeskuksen Fade-salissa.  os. Salomonkatu 21B. Kesä-,
heinä- ja elokuussa ei ole kokousta.

Vipuset-Helsinki ry
puhj. Sirpa Sarnasto, puh. 040-565 7900
sirpa.sarnasto@luukku.com
sihteeri Maija Haila, puh.044- 501 0441
maija.haila@gmail.com

Vuosaaren Eläkkeensaajat ry
puhj. Pertti Turpeinen, puh. 050-512 1440
pertti.turpeinen@saunalahti.fi
sihteeri Soili Nystén, puh. 050-573 7870
sanysten1@gmail.com

Vuosaaren Eläkkeensaajat kokoontuu tiistaisin klo 14.00 Vuosaaren kirkon seurakuntasalissa, Satamasaarentie 7.